Mesajul secretarului de stat Catalin Beciu, la finalul mandatului

Omul de afaceri ploieștean, Cătălin Beciu a transmis, pe facebook, un mesaj la finalul mandatului de secretar de stat al IMM-urilor. Beciu s-a fotografiat împreună cu echipa cu care a lucrat la minister și a scris următorul mesaj:

Petrecerea de sfârșit de mandat.

N-am stat nici astăzi pe scaunul ăla, pe care am stat doar de trei ori într-un an, de doua ori pentru ca mi-au facut unii poze și alta data pentru ca nu am găsit un altul liber.

Sunt unii care s-au îndrăgostit de pielea aia, motiv pentru care încă se semnează "x-ulescu, fost ministru". Fiecare cu suferințele lui...

Antreprenorii zic (și scriu) ca a fost cea mai buna prestație de după 90', a acestui minister. Mi-au scris mie. Ei bine, au greșit. Ar fi trebuit sa le scrie celorlalți din fotografie, pentru ca ei au făcut totul posibil. Au lucrat pe brânci, adică mai mult decât am făcut-o eu, în vreme ce aplauzele mi-au fost adresate doar mie. Repar eu eroarea, chiar acum.

De la stanga la dreapta: Adi Panait, SS Anca Ionescu, SS Interimar

Alina Paraiala (pentru ultima zi...), Diana Petrita, Anne Marie Duminica, Raphael Nazaruk, Stefan Grozea.

Ei sunt foștii mei colegi. Acum îmi sunt prieteni.

Cu ei am reușit schimbarea climatului de afaceri din România, de la legislația fiscală pana la imbunatatirea raporturilor dintre stat și mediu antreprenorial.

Andrei Gerea, Calin Popescu Tariceanu si Daniel Chitoiu s-au dovedit a fi partenerii pe care îi știam. Nu ne-au lăsat în niciun moment complicat.

Laura Stanislav, Elena Ilie și Relu Ghimpau ne-au oferit tot suportul.

Mă opresc acum, multumindu-le tuturor, chiar dacă nu i-am menționat pe toți aici.

Totuși, n-o sa ratez ocazia și o sa va spun din nou, celor care știți la ce mă refer: veți vedea ca am dreptate.

Pe curând. ..