E o obișnuiță absolut idioată pe plaiurile mioritice. Cum scoate cineva capul, cum se reped niște nătărăi să-l scuipe. Așa se întămplă și cu intențiile, mai mult sau mai puțin reale, de candidaturi pentru funcția de primar al Ploieștiului. Am văzut în ultimele zile cum se aruncă unii și alții, care evident nu-i suportă pe candidați să scoată pe gură fel de fel de cuvinte jalnice. În câteva zile de la o postare pe facebook, dacă nu ești suficient de tare riști s-o iei razna când vezi cum te bălăcăresc postacii. Cea mai recentă victimă a porcăielilor este proaspătul viceprimar al Ploieștiului, social-democratul Cristi Ganea. S-a aruncat în media locală o știre cum că s-ar gândi să candideze și s-a pornit marea de invective. Nu zic că-i Ganea buricul pământului, nici că ar merita fotoliul de primar, dar ca să-ți faci numele de râs scriind asemenea prostii pe facebook, cam asta înseamnă să fii retardat. Dacă ăștia pe care îi înjuri cu sârg și voie bună ajung să candideze, ai la dispoziție un buletin de vot și o ștampilă. Așa se rezolvă lucrurile.
Notice: Undefined offset: 3 in /home/faptdive/public_html/plugins/content/adsinside/adsinside.php on line 180

