Notice: Undefined offset: 3 in /home/faptdive/public_html/plugins/content/adsinside/adsinside.php on line 180

Ce faci dupa examenul de Bac? Citeste mesajul publicat de o eleva in apropierea examenului!

Ce faci dupa examenul de Bac? Citeste mesajul publicat de o eleva in apropierea examenului!Examenul de Bacalaureat este extrem de stresant pentru unii dintre elevii care-l susţin. La fel de greu, dacă nu mai anevoios pare să fie însă drumul pe care tinerii îl vor urma după examen. Uite ce scrie o tânără pe o platformă de socializare: „Please, help me! Mai e putin si dau bacul si sunt total aiurita..nu stiu ce facultate sa fac. Ma gandeam la economia comertului, a serviciilor si a turismului dar mi-e frica. Eu fac un liceu cu profil economic, nu sunt as la matematica dar ma descurc cat de cat. Problema e ca la economie am un profesor idiot..Nu am reusit sa invat mai nimic la aceasta materie doar cand stiu ca trebuie sa invat la materia lui ma ia groaza. Doar materia lui are efectul asta asupra mea. In rest e ok. Cum nu am reusit sa invat nimic, practic pot spune ca urasc materia pentru ca nu am inteleso aproape deloc. Acum nu stiu daca urasc intr-adevar economia sau urasc materia asta din cauza profesorului. Sincer nu stiu ce facultate sa fac. M-am gandit la toate si parca nimic nu e pentru mine. Si mai e ceva..nu vreau sa fac o facultate ca dupa aia sa ajung somera sau sa lucrez undeva unde as fi putut lucra si fara facultate. Mai gasisem o academie de infrumusetare chestiile alea ma atrag, cosmetica coafor.dar nu stiu cat de profitabila ar fi ca munca. Accept orice sfat, parere”. Tu crezi că te vei descurca după cei vei depăşi cu bine examenul? Sau dacă nu, ce vei face? Aşteptăm opiniile şi comentariile voastre pe facebook.