Primarul Ploiestiului incepe in aceasta seara audientele pe facebook

Începând din această seară, primarul Ploieștiului, liberalul Adrian Dobre demarează audiențele în mediul online. Așadar, șeful administrației locale va primi sugestiile și opiniile ploieștenilor pe pagina sa de facebook, acolo unde s-ar putea dezvolta o adevărată platformă de comunicare în timp real. Primarul Adrian Dobre a postat cu puțin timp în urmă următorul mesaj: ”Nu uitați! În seara asta, de la orele 20.00, avem audiență online pe pagina de Facebook. Pentru o comunicare decentă, iată câteva reguli de bun simț pe care trebuie să le respectăm:

-          Limbaj decent

-          Problemele semnalate trebuie să fie din sfera administrației publice

-          Sunt excluse temele politice

-          Mesajele trebuie să fie cât mai succinte pentru a putea răspunde la obiect

Trebuie să încercăm să evităm răspunsuri la răspunsuri pentru a nu devia de la discuția inițială

Și nu în ultimul rând, trebuie să comunicăm pe rând pentru a ne putea înțelege”.