Notice: Undefined offset: 3 in /home/faptdive/public_html/plugins/content/adsinside/adsinside.php on line 180

Consilierii ploiesteni se “bat” in postari pe facebook din timpul sedintelor

Consilierii locali ploieșteni se “bat” în postări pe facebook în timpul ședințelor legislativului local. Cea mai recentă asemenea acțiune s-a petrecut luni, în timpul ședinței ordinare a Consiliului Local Ploiești, atunci când consilierul liberal Cristina Enache a postat pe facebook următorul text: “Grupul consilierilor locali PSD-ALDE amână proiectul pentru construirea unui bazin de înot la școala "Nicolae Iorga"!” La scurt timp după postare a fost apostrofată de viceprimarul Cristian Ganea și asta pentru că inițial, poate din grabă, poate din alte rațiuni, texul cu pricina nu vorbea despre amânarea proiectului în cauză, ci despre refuzul de a fi votat. O completare corectă și pe înțelesul tuturor a venit din partea liderului grupului de consilieri PSD, avocatul George Botez. “Am stabilit, de comun acord cu domnul primar Dobre și domnul viceprimar Ganea, să se deplaseze la București pentru a promova la Compania Națională de Investiții atât acest proiect, cât și un altul, pentru un bazin olimpic sau semiolimpic în zona școlilor 8 și 25, care au 6 clase de copii cu profil de înot. Exista temerea ca aprobarea proiectului de azi să ne pună în situația de a rămâne fără un nou bazin olimpic. Cel de la Nicolae Iorga este mic și va servi doar scopurilor didactice. Noi susținem ambele proiecte!”, a spus consilierul George Botez.