În ce privește ipotezele de intrare în incapacitate de plată și chiar în faliment a municipiului Ploiești în perioada următoare, ipoteze vehiculate tot mai des la acest început de an, unul dintre consilierii județeni social-democrați a avut o reacție interesantă. Ludmila
Sfârloagă, responsabilul cu relațiile internaționale la Uniunea Națională a Consiliilor Județene din România a scris, zilele trecute, pe pagina sa de facebook următorul mesaj: „Ploieștiul nu intră în faliment! El își consolidează baza culturală cu fonduri europene judicios cheltuite și după ce va amenaja noul muzeu Caragiale, vis-a-vis de Muzeul Ceasului, își va depune candidatura pentru Capitala Cultural Europeană în 2025. Aceasta este o realizare a Consiliului Județean Prahova pe polul de creștere Ploiești”.
Notice: Undefined offset: 3 in /home/faptdive/public_html/plugins/content/adsinside/adsinside.php on line 180

