Notice: Undefined offset: 3 in /home/faptdive/public_html/plugins/content/adsinside/adsinside.php on line 180

Declaratie de razboi pentru PSD la lansarea candidatilor PNL Prahova pentru alegerile locale

Suntem cel mai mare partid din România. Vom câștiga Primăria Ploiești și Consiliul Județean Prahova și vrem să zdrobim PSD-ul în așa fel încât să nu se mai trezească decât la alegerile din 2020! Acesta a fost mesajul central al evenimentului de lansare a candidaților PNL Prahova pentru alegerile locale din iunie. La eveniment au participat copreședinții naționali ai PNL, Alina Gorghiu și Vasile Blaga, iar în centrul atenției au fost, așa cum era de așteptat, senatorii Andrei Volosevici și Iulian Dumitrescu, primul candidat pentru Primăria Ploiești, iar cel de-al doilea pentru Consiliul Județean Prahova. “Andrei Volosevici a fost cel mai bun primar pe care l-a avut Ploieștiul după revoluție...”, a spus deputatul George Ionescu, iar Alina Gorghiu a atras atenția, mai în glumă, mai în serios, că atât Volosevici, cât și Dumitrescu nu vor avea nicio scuză dacă nu câștigă alegerile locale. Sala Sporturilor Olimpia din Ploiești a fost arhiplină, iar atmosfera a semănat destul de mult cu una specifică unei competiții sportive. S-au auzit ropote de aplauze, s-au scandat numele candidaților și s-au agitat steaguri.