Patru primari si un viceprimar din Prahova au ales sa candideze pentru PNL

Copreședinte al PNL Prahova, senatorul Iulian Dumitrescu a anunțat, joi, într-o conferință de presă că patru primari și un viceprimar din tot atâtea localități ale județului Prahova au ales să se alăture liberalilor prahoveni. Potrivit senatorului Dumitrescu este vorba despre

primarii comunelor Măgurele, Vadu Săpat, Șirna și Gornet Cricov, precum și de viceprimarul comunei Fulga. Aceștia vor candida, la alegerile locale din 5 iunie 2016, pe listele PNL Prahova.