Ideea PNL de a reveni la alegerea primarilor în două tururi este susţinută şi de Alianţa Liberalilor şi Democraţilor, după cum a declarat într-un intreviu acordat Radio România co-preşedintele ALDE, Daniel Constantin. "Pentru un partid nou, cum este ALDE, un partid care participă pentru prima dată la alegerile locale şi parlamentre, alegerea primarilor în două tururi cred că ar avantaja
foarte mult partidul nostru. Orice variantă poate fi analizată - am văzut şi angajamentul premierului în acest sens - dar de la vorbele de la Iaşi până acuma n-am mai auzit altceva adică nu ne-a convocat nici pe noi, nici alte partide, nici la nivel de parlament n-am văzut că a fost vreo mişcare în acest sens. Deci mi-e teamă că este o temă electorală şi nu neapărat o certitudine", a spus Daniel Constantin. Mai multe despre acest subiect găsiție AICI.
Notice: Undefined offset: 3 in /home/faptdive/public_html/plugins/content/adsinside/adsinside.php on line 180

