Un oficial PSD Ploiești a făcut, cu puțin timp în urmă, o radiografie a modului în care criza politică de la nivel guvernamental s-ar putea reflecta în politica și administrația locală. Avocatul George Botez, coordonatorul departamentului de comunicare al PSD Ploiești și consilier municipal este de părere că tot sistemul politic trebuie resetat. “O eventuală destrămare a alianței nu ar face bine proiectelor pe termen lung dar întotdeauna se găsește o soluție dacă aleșii urbei înțeleg să facă diferența între proiectele electorale și cele care sunt vitale pentru comunitate. Este o chestiune de educație, responsabilitate și civism. Demonstrațiile de ieri nu au fost împotriva guvernului Ponta ci împotriva întregii clase politice, inclusiv a celei de la nivelul urbei. Tot sistemul politic trebuie resetat și acordată o șansă tinerei generații de politicieni. Cine are înțelegere pentru acest fenomen înțelege și faptul că în mod normal, azi suntem la un capăt de linie. Cetățenii nu mai doresc modul de abordare politic dus la extrem. Se dorește un alt mod de abordare, cel în interesul comunității locale și al cetățeanului”, a declarat George Botez pentru faptdivers.ro.
Notice: Undefined offset: 3 in /home/faptdive/public_html/plugins/content/adsinside/adsinside.php on line 180

