Fost posibil candidat din partea PNL la funcția de primar al Ploieștiului, Marius Fenichiu a pierdut ieri lupta pentru nominalizare în fața fostului pedelist Andrei Volosevici. Astfel, Andrei Volosevici a fost desemnat candidat oficial al PNL pentru alegerile locale din 2016, în vreme ce Marius Fenichiu a ales să demisioneze din partid, el anunțând că va candida, totuși, ca independent. De asemenea, Fenichiu acuză că i-a fost cerută, de către conducerea PNL-PDL, suma de 4000 de euro, pentru a-i fi sprijinită candidatura. În plus, i s-ar fi cerut bani şi pentru organizarea sondajului intern pe care l-a făcut partidul în vederea stabilirii candidatului. Fenichiu susţine, de asemenea, că pentru a fi convins să renunţe la candidatură, i-ar fi fost oferită funcţia de viitor prefect. Strategia pe care au adoptat-o liberalii e cu atât mai greu de înţeles cu cât preferă să arunce în lupta electorală un produs politic second hand, "adoptat" de la un partid pe care toţi românii cu pensiile şi salariile ştirbite îl urăsc cu pasiune, în locul unui liberal autentic.
Notice: Undefined offset: 3 in /home/faptdive/public_html/plugins/content/adsinside/adsinside.php on line 180

