Vor să dea lovitura cu un partid născut mort. Posibila transformare a PMP în PDL e o frecție. Niciunul dintre aceste partide nu ar reuși, la momentul actual, să scoată nici 5 procente în alegeri. Sunt aproape complet înțepenite în propria prostie. PMP nu conta nici când era liberă Nuți Udrea, iar PDL a fost teoretic desființat de PNL. Dacă ai timp să-l asculți pe Tomac, actualul președinte al PMP, ia uite ce zice: "PDL a reușit să câștige de trei ori Primăria generală a Capitalei și să dea de două ori președintele țării. Credem că acel spirit pe care l-a generat președintele Traian Băsescu reprezintă o valoare pentru foarte mulți dintre români. Motiv pentru care o parte din colegii noștri au solicitat să înregistreze atât sigla, cât și denumirea partidului, în semn de respect pentru ceea ce reprezintă acest proiect politic important care a trecut România prin criză și alături de președintele Traian Băsescu a reușit performanțe electorale remarcabile”. Ce să-i faci? Trăiește și el din amintiri. PDL reușea toate aceste performanțe atunci, la fel cum a reușit acum Klaus Iohannis: votăm pe oricine, numai să scăpăm de Năstase, respectiv, acum, de Băsescu. Cât de idiot să fii să crezi că figura de atunci s-ar putea repeta? Când românii vor realiza că au luat țeapă cu Iohannis și PNL, nici Băseii și nici Tolomacii nu le vor lua locul.
Notice: Undefined offset: 3 in /home/faptdive/public_html/plugins/content/adsinside/adsinside.php on line 180

