Notice: Undefined offset: 3 in /home/faptdive/public_html/plugins/content/adsinside/adsinside.php on line 180

Polițiștii locali patrulează degeaba dacă nu-i ”rad” pe barbari

Polițiștii locali patrulează degeaba dacă nu-i ”rad” pe barbari

Am văzut că polițiștii locali își fac rondul prin unele cartiere ale Ploieștiului în ultimele zile. Tot așa am văzut și că patrulările sunt oarecum inutile. Nu prin neimplicarea ”organului”, ci doar din cauză că acestea, patrulările se fac la ore la care de regulă nu se întâmplă mai nimic. Mai pe înțelesul tuturor, degeaba trece Poliția Locală cu o mașină prin Parcul Eminescu la ora 18.00. Atunci e liniște. Balamucul începe mai târziu, pe la 9 și ceva seara, când hoardele barbare de tineri, veniți pesemne din localitățile limitrofe Ploieștiului (Bărcănești, Pucheni) beau alcool, crapă semințe, rup leagănele, devastează băncile și coșurile de gunoi. Acum, la drept vorbind, dacă nu se iau măsuri drastice împotriva huliganilor educați să nu-și respecte concetățenii, programul de înlăturare a jegului urban, inițiat de primarul Andrei Volosevici se cam duce de râpă.