Notice: Undefined offset: 3 in /home/faptdive/public_html/plugins/content/adsinside/adsinside.php on line 180

Ploieștiul va avea o sală nouă de spectacole

Ploieștiul va avea o sală nouă de spectacole

Ploieștiul va avea, într-un viitor nu foarte îndepărtat, o sală polivalentă de spectacole. Aceasta va fi o construcție nouă și va putea găzdui spectacole de anvergură. Viceprimarul George Pană a declarat cu prilejul conferinței de presă ce a prefațat ediția din acest an ”Ploiești Jazz Festival”, că în prezent se fac demersuri pentru identificarea unui teren pretabil pentru o asemenea construcție pretențioasă. Potrivit directorului Filarmonicii ”Paul Constantinescu” Ploieşti, Vlad Mateescu, ”Sala ”Ion Baciu” se dovedeşte tot mai des neîncăpătoare".